Nowe mieszkania na sprzedaż – z ogródkiem – Gocław

Przez długi czas warszawski rynek nieruchomości nie zaskakiwał inwestorów mnogością opcji wyboru. Poszukujący nowych mieszkań napotykali na swojej drodze dwie alternatywy – mieszkania na sprzedaż lub domy na sprzedaż. Współczesny pierwotny rynek to coś więcej niż wybór pomiędzy nowym mieszkaniem w bloku a kilkudziesięcioletnią nieruchomością.

Osoby, które szukają nowych warunków mieszkaniowych, mają do wyboru szereg rozmaitych opcji – domy wolnostojące z działką, nowe mieszkania w budownictwie zbiorowym oraz segmenty. Te ostatnie stanowią rozsądną alternatywę dla dwóch pozostałych, posiadają bowiem szereg zalet, a tym samym znaczną przewagę zarówno nad tradycyjnymi mieszkaniami na sprzedaż, jak i również domami.

Czym przeważają mieszkania na sprzedaż w zabudowie szeregowej?

O segmentach nierzadko mówi się, że są domami w bloku. Tak naprawdę jednak mieszkania na sprzedaż w zabudowie szeregowej posiadają wiele cech różniących je od nowych mieszkań w budownictwie zbiorowym. Segmenty przede wszystkim są samodzielnymi budynkami z niezależnym wejściem. W przeciwieństwie do mieszkań na sprzedaż, posiadają także większą przestrzeń mieszkalną. W budownictwie zbiorowym ciężko obecnie znaleźć nowe mieszkania, które zajmują dwa piętra. Ponadto, metraże segmentów odpowiadają metrażem niewielkich domów lub apartamentów, a jednak są od nich relatywnie tańsze – zarówno jeśli chodzi o zakup, jak i o eksploatację i utrzymanie.

Mieszkanie z ogródkiem na sprzedaż – Gocław

Dla wielu inwestorów istotnym atutem jest także dostęp do własnego ogródka. Ogródek przymieszkalny jest obecnie najczęściej uwzględnianym czynnikiem podczas wyboru nowego mieszkaniaMieszkania na sprzedaż w bloku mają swoje zalety, jednak jednym z większych mankamentów jest brak prywatnej przestrzeni zielonej. Współcześni deweloperzy budując domy szeregowe, uwzględniają w swoich planach wygospodarowanie niewielkiego terenu użytkowego. Mieszkania z ogródkiem zapewniają przede wszystkim dodatkową przestrzeń, a tym samym sprawiają, że jest to również alternatywa dla domu wolnostojącego. Mieszkania z ogródkiem umożliwiają stały kontakt z naturą i spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu, a także stwarzają doskonałe miejsce do wypoczynku czy zabaw dla dzieci.

Istotną kwestią jest również lokalizacja. Nowe mieszkania w zabudowie szeregowej coraz częściej ulokowane są na obrzeżach miasta. Zainteresowaniem cieszą się takie dzielnice jak Gocław czy Wawer. Dla przykładu, mieszkanie na sprzedaż na Gocławiu łączy w sobie zachowanie prywatności i sąsiedztwo zacisznych terenów zielonych, a jednocześnie zapewnia wygodę oraz dostęp do wszelkich udogodnień i infrastruktury dużych aglomeracji miejskich. W efekcie nowe mieszkanie zapewnia z jednej strony możliwość korzystania z pełnej cywilizacji, z drugiej natomiast spokojne sąsiedztwo i kameralne otoczenie.

Rozważając kwestie wyboru nowego mieszkania, warto przyjrzeć się więc segmentom. To wygodniejsza i atrakcyjniejsza cenowo opcja względem mieszkań na sprzedaż w bloku czy domów